Uzupełniające urządzenia grzejne strefoweData dodania: 2013-09-11
Zakład Produkcji Urządzeń Grzejnych IZOTERMA z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem produkcyjnym w dziedzinie elektrotermii – urządzeń przetwarzających energię elektryczną w ciepło użytkowe – projektuje i produkuje wiele wyrobów do ogrzewania powierzchni mieszka­niowym, przemysłowych, specjalnych i do procesów technologicznych.

W dziedzinie ogrzewania kościołów proponuje szereg rozwiązań do ogrzewania strefowego:

– płyty promiennikowe do ogrzewania ławkowego osób siedzących,

– płyty promiennikowe do ogrzewania osób strojących w nawach bocznych,

– ogrzewanie miejsc przy ołtarzu i ambonce w prezbiterium oraz konfesjonału,

– ogrzewanie organisty i chóru,

– ogrzewanie zakrystii i pomieszczeń biurowych oraz mieszkalnych.

Wyżej wymienione funkcje realizowane są przez urządzenia w postaci: płyt promiennikowych podczerwieni, dywanów grzejnych, płyt grzejnych podłogowych, listew grzejnych, płytek pod ampułki, ogrzewaczy konfesjonału i ceramicznych promienników podczerwieni IR IZOTERMA.

Rys. 56. Ogrzewanie zakrystii promiennikiem ceramicznym

Promiennik IR IZOTERMA polecamy stosować tylko do szczególnych miejsc, pomieszczeń, gdzie wyjątkowo zimna podłoga wymaga ogrzewania: zakrystia, kaplica, stanowisko organisty, chórzystów, miejsce przewodniczenia, a także pomieszczeń zaplecza np. toaleta. Chodzi o to, aby ogrzać podłogę, na której osoba stoi lub siedzi aby wyposażenie np. ławki nie zasła­niały promieniowania cieplnego padającego na podłogę. Nie polecamy stosowania promienników tam gdzie, ze względu na duże zagęszczenie osób lub ławek, nie ma możliwości, aby promieniowanie cieplne dotarło do nóg ogrzewanych osób, gdyż promieniowanie cieplne będzie ogrzewało - przegrzewało głowę, ramiona.
Promienniki IR IZOTERMA zamontowane w w/w pomieszczeniach zapewniają komfort cieplny - natychmiastowe ciepło. Ogrzewają podłogę oraz daną strefę wolną od przeszkód np. ławek. W dużych pomieszczeniach, np. zakrystii promiennikiem IR IZOTERMA zawieszo­nym na ścianie można ogrzewać wydzieloną strefę przebywających tam osób lub całe pomieszczenie.

PRZEZNACZENIE: pomieszczenia mieszkalne, biurowe, socjalne, produkcyjne, gastronomiczne, sale wykładowe, sklepy, kantorki, boksy stałej pracy np. kasjerskie, bary, restauracje, ogródki kawiarniane, wiaty - montowane bezpośrednio na ścianie a także w obiektach przemysło­wych, handlowych, hodowlanych.

Rys. 57. Płyta promiennikowa do ogrzewania kapłana
stojącego przy ołtarzu

Płyta promiennikowa promieniuje poziomo. Ogrzewa osobę stojącą.

Rys. 58. Dywanik grzejny do ogrzewania
kapłana stojącego przy ołtarzu

Ogrzewanie realizowane dywanikiem grzejnym.

Rys. 59. Podest grzejny do ogrzewania
kapłana stojącego przy ołtarzu

Ogrzewanie realizowane podestem grzejnym.

Rys. 60. Wykładzina grzejna oraz
płytka grzejna pod ampułki

Ogrzewanie mensy i ampułek.

Rys. 61. Podest grzejny.

Rys. 62. Podłoga modułowa wieloformatowa zbudowana z podestów grzejnych.

Podest grzejny to moduł wymiarowy do budowy większych powierzchni grzejnych w zależności od potrzeb. Przeznaczony jest do ogrzewania w kościele osób przeby­wa­jących dłuższy czas na zimnej posadzce. Moc 300 W/m2, zasilanie 230 V.

Podest grzejny może być użytkowany na różnych stanowiskach, np. w pomieszczeniach mieszkalnych, użytkowych i przemysłowych. Podstawowe zalety to mobilność, zapewnienie natychmiastowego ciepła oraz niskie zużycie energii elektrycznej.

Rys. 63. Płyta grzejna podłogowa

Płyta grzejna podłogowa to urządzenie elektryczne, niskotemperaturowe energo­oszczęd­ne. Na całej powierzchni wydziela delikatne, przyjemne ciepło, ogrze­wa stopy nóg osoby stojącej, a także całą postać – płyta jest promiennikiem.

Jest pożytecznym urządzeniem szczególnie, gdy przebywamy dłuższy czas w niskich temperaturach np. w temperaturze podłogi bliskiej 0 oC. Płyta wyposażona jest w programator czasu pracy w celu otrzymania odpowiedniej temperatury w określonym czasie. Płyta winna pracować w pomieszcze­niach wewnętrznych. Bezwładność cieplna niska. Płyta jest gotowa do pracy, z chwilą włączenia natych­miastowe ciepło równomierne na całej powierz­chni. Niewielki ciężar zapewnia bezproblemową zmianę miejsca jej pracy. Łatwa w utrzymaniu czystości.

Rys. 64. Płyty promiennikowe podczerwieni IZOTERMA
montowane na ścianie

Płyty promiennikowe montowane na ścianie ogrzewają osoby stojące.
Promieniowanie oddają równolegle do podłogi.

(kolor wedle życzenia)

Rys. 65. Ogrzewanie zakrystii płytami promiennikowymi

Rys. 66. Ogrzewanie konfesjonału

Ogrzewanie realizowane przez specjalnie zaprojektowany termowentylator

Ogrzewacz zamontowany poniżej siedziska lub na podłodze. Daje natychmiastowe ciepło w całej objętości konfesjonału z chwilą włączenia. Sterownie odbywa się za pomocą sterownika mocy umieszczonego w konfesjonale, przy gnieździe zasilającym.

Rys. 67. Konwektorowy ogrzewacz konfesjonału IZOTERMA

Rys. 68. Ogrzewanie miejsc dla ministrantów oraz ruchomych ławek
przyściennych listwami grzejnymi

Ogrzewanie listwami grzejnymi IZOTERMA typ LG1. Listwy zamontowane na ścianie oddają swoje ciepło przez promieniowanie i konwekcję, ogrzewając nogi osoby siedzącej.

Rys. 69. Ogrzewanie pomieszczeń użytkowych,
mieszkalnych listwami grzejnymi

Ogrzewanie listwami grzejnymi IZOTERMA typ LG1. Listwy zamontowane na ścianie oddają swoje ciepło przez promieniowanie i konwekcję. Można je montować na całym obwodzie pomieszczenia, w różnych konfiguracjach.

Rys. 70. Ogrzewanie pomieszczenia płytami promiennikowymi

Płyty promiennikowe montowane przy suficie lub zawieszone na zawiesiu swoje promieniowanie oddają w kierunku podłogi. Stosowane w pomieszczeniach o różnym charakterze, w tym np. w zakrystii.

Rys. 71. Dywanik grzejny

Dywanik grzejny wykonywany do stosowania w różnych pomieszczeniach: ogrzewanych
i nieogrzewanych.